רצפת האגן​

שיקום רצפת האגן

איפה בדיוק נמצאת רצפת האגן ומה היא עושה? אלו שאלות שנשים רבות לא יודעות להשיב עליהן, עד שצצה בעיה. כשמשהו שמטריד אותנו, כמו צניחה של השלפוחית או של הרחם או דליפת שתן, אפשר להבין שהבעיה מתחילה ברצפת האגן, אבל איך אנחנו מתחילות לפתור אותה?

רצפת האגן היא מערכת מורכבת של שרירים, רצועות, עצבים, כלי דם ואיברים פנימיים שאמורה לעבוד בהרמוניה כדי לשמור על הסוגרים שלנו, על איברי האגן במקומם, לעזור לנו בתפקוד המיני ולהיות חלק אינטגרלי ממערכת היציבה שלנו. 

אם את מתמודדת עם בעיה ברצפת האגן, סביר להניח שנתקלת בהנחיות שבלבלו אותך או נראו לך בלתי אפשרויות ליישום: לכווץ, להרים, לאסוף, לעלות במעלית, לסגור את הרוכסן ועוד דימויים שלא תמיד מסייעים להבין את פעולת השרירים ולפעמים לא מתאימים לטיפול בבעיה. 

למה חשוב לבדוק את רצפת האגן?

קיימות מגוון שיטות אימון שמתייחסות לרצפת האגן ואפילו מעודדות הפעלה שלה. עם זאת, הדרך המדויקת והיעילה ביותר ללמוד כיצד עובדת רצפת האגן שלך היא לעבור בדיקה פרטנית אצל פיזיותרפיסטית לרצפת האגן. אני יודעת, הבדיקה הזאת עשויה להיות משונה או אפילו מביכה, אבל את יכולה לקרוא בדיוק מה קורה במהלך בדיקת רצפת האגן כדי להגיע קצת מוכנה יותר לפגישה שלנו.

באילו בעיות ברצפת האגן אנחנו מטפלות בקליניקה?

  • דליפת שתן במאמץ: כשאת מתעטשת, קופצת או פשוט ממהרת הסכנה לדליפת שתן גדולה במיוחד? יש מה לעשות כדי לשפר את המצב ולחזור לשיגרה.  
  • דליפת שתן מתוך דחיפות: את רק מכניסה את המפתח לדלת ומיד בוחרת לה טיפה? כולם אומרים לך שאת עושה המון פיפי? ניתן לשפר את איכות חייך על ידי טיפול פשוט ומהיר!
  • צניחה של איברי האגן: כאשר הרחם, שלפוחית השתן או הרקטום יורדים אל תוך חלל הנרתיק עלולה לצוץ תחושה של אי נוחות, כאב וכן קשיים במתן שתן וצרכים. 
  • כאבים: כאבי אגן יכולים להפיע בכל שלב בחיים מסיבות שונות. אין סיבה שתחיי עם כאב בעת קיום יחסי מין, פעילות גופנית ועוד פעילויות שהן חלק בלתי נפרד מהחיים. בטיפול הפיזיותרפיה נאתר את מקור הבעיה ויחד נבין כיצד מתמודדים איתה. 
  • קשיים במערכת העיכול: עצירות, טחורים, כאבי בטן וקושי בשליטה על גזים או צואה הן בעיות מביכות שעלולות לשבש את איכות החיים. בטיפול פיזיותרפיה ישנו טיפול יעיל והוליסטי שיכול לשפר את איכות חייך. 
  • קשיים בתפקוד המיני: בין אם זה מאז הפעם הראשונה או שזה הופיע באמצע החיים, יחסי מין לא צריכים להיות כואבים. בפיזיותרפיה לרצפת האגן קיים טיפול רגיש וקשוב שמתבצע בקצב שלך בתוך סביבה אינטימית ונעימה. 


המטופלות שלי ואני מעניקות לרצפת האגן את מלוא תשומת הלב ומצליחות להפוך פעולות שנראו בתחילת הדרך ככואבות או בלתי אפשריות ליותר נגישות ואפילו נעימות. 

זה יסתדר מעצמו?

בין אם את סובלת מכאבים, חוסר נוחות או שיש פעולות שאת נמנעת מהן בגלל בעיה שקשורה ברצפת האגן, חשוב לי לומר לך שזה לא חייב להיות ככה. אמרו לך שלכל אישה אחרי הלידה יש דליפת שתן וזה נורמלי? ש"זה יסתדר מעצמו", או שכאבים בעת קיום יחסי מין הם חלק מהחיים? בהחלט ייתכן שמי שאמר לך את הדברים האלו היה מלא בכוונות טובות, אבל חשוב שאת תדעי: אין סיבה לסבול ויש מגוון דרכי טיפול אפקטיביות שיכולות לשפר את מצבך

אם בעבר טיפול ברצפת האגן נחשב למותרות או טיפול אקסטרא רק ל"מבינות עניין",היום מדובר בטיפול שבשגרה ומצוי בכל הקופות ובתי החולים. 

רוצה להבין לעומק? מוזמנת לקרוא עוד מאמרים על רצפת האגן. אם עדיין יש לך שאלות או תהיות, את מוזמנת להתקשר אלי, או למלא את הטופס שבתחתית העמוד ואני מבטיחה להעניק לך את כל התשובות. 

ליצירת קשר