הכנה ושיקום לאחר ניתוח אורתופדי

שיקום מוצלח לאחר ניתוח? ככה עושים את זה

במידה ואתם חושבים על ניתוח או שאולי יש לכם כבר תאריך, חשוב לנו שתדעו שהניתוח הוא רק ההתחלה של דרך ארוכה לעבר שיקום מוצלח. בשביל שתפיקו את המירב מהניתוח חשוב לדעת כיצד הולך להיראות היום שאחרי ותקופת השיקום.

ניתוח אורתופדי הוא תמיד אירוע משמעותי בחיים שלפעמים מלווים אליו פחד וחשש. אם בגלל קיבוע שבר בעצם, החלפת מפרק, ניתוח עמוד שדרה או שחזור רצועות וגידים. למרות שלרוב אנשים חוששים מהניתוח עצמו חשוב לזכור שהוא הצעד הראשון במסע של מספר חודשים עד להחלמה וחזרה למסלול חיים מלא ואיכותי.

הכנה לקראת ניתוח

מטופלים רבים שפגשנו עם השנים העידו שלא ידעו מה הולך להיות בניתוח ומה הדרך האפקטיבית ביותר להתכונן אליו ולשיקום שלאחריו. כחלק מהרצון שלנו להעניק את הסיכוי הטוב ביותר שלך להשיג את המירב מהניתוח ולחזור לחיים הרגילים אנחנו מציעים למטופלים שלנו תהליך הכנה לקראת הניתוח. 

ההכנה כוללת:

  • טיפולי בית
  • שיקום הוליסטי
  • מספר רב של אנשי צוות זמינים
  • קשר עם המנתח
  • מעקב צמוד אחרי ההתקדמות ודיווח לרופא 

כל אחד והשיקום שלו

לא כולם יודעים אבל לרוב הרופאים המנתחים יש פרוטוקולים קבועים מראש לשיקום לאחר ניתוח. הפרוטוקולים קובעים את קצב ההתקדמות של השיקום, תרגילים בסיסיים והמצב הגופני הרצוי של המטופל בכל שלב. המציאות והניסיון שלנו מלמדים שלמרות שהפרוטוקולים קבועים, כל מטופל עובר שיקום בצורה שונה. זו האומנות בלהיות פיזיותרפיסט ומשקם טוב. לדעת איך להביא את המטופל לשיקום מלא וטוב בדרך שתתאים לו. לצוות המטפל שלנו יש שנים ארוכות של ניסיון בשיקום של מאות מטופלים. במרכז הפיזיותרפיה שלנו אנחנו דוגלים בשיתוף והתייעצות בין אנשי הצוות המטפל. ככה אנחנו יכולים להבטיח שהניסיון המצטבר של כולנו יהיה שם בשביל קבלת ההחלטות ומציאת הדרך הטיפולית הטובה ביותר של כל מטופל ומטופל.

יש לנו טיפים בשבילכם

במידה ויש לכם תאריך לניתוח אורתופדי או שאתם חושבים לעבור ניתוח, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את המאמר שלנו על הכנה לקראת הניתוח. ידע הוא כוח! ולכן חשוב לנו לתת אותו לכל מי שחפץ בו. ככה תוכלו לדעת לקראת מה אתם הולכים, לקבל החלטות טובות יותר עבורכם ולצבור ביטחון לקראת פרוצדורה רפואית שרבים חוששים ממנה.

ליצירת קשר