מה קורה בחדר של פיזיותרפיסטית לרצפת האגן?

מה קורה בחדר הפיזיותרפיסטית של רצפת האגן? אני מזמינה אותך להיכנס ולהבין מה מצפה לך במפגש שלנו

נתחיל מהטיפול הראשון,
בתחילת המפגש נשב יחד ונדבר. נשתה מים או קפה, מה שיתחשק, ונדבר עליך, על ההיסטוריה הרפואית ועל היום.

 על מה מפריע לך ולמה הגעת אלי ומה היית רוצה לשפר בחיים.
אני ארצה לשמוע על ההרגלים שלך, העבודה והתחביבים, על הפעילות הגופנית שלך, אוכל, שתיה, שינה….
במפגש הזה אספר לך כל מה שאני יכולה על הבעיה ועל מה שעובר על גופך. על המבנה והתפקוד של האגן, של רצפת האגן, של הבטן ושל הסרעפת, וגם על עוד דברים אם צריך. המטרה של ההסברים היא לא להעשיר את הידע הכללי שלך, אלא להעניק לך היכרות יותר טובה עם הגוף, שתסייע לתהליכי הריפוי שלו.
נדבר על איך הגוף שלנו פועל ומה קורה כשלא הכל הולך בדיוק בדיוק כמו שצריך.

בהמשך, בהתאם למה שיעלה בשיחה שלנו, נתכנן יחד את הבדיקה. חלקה תתקיים בלבוש מלא וחלקה בלבוש חלקי, בהתאם למה שנרצה לבדוק ביחד.
הבדיקה של רצפת האגן היא בדיקה ואגינלית או רקטלית. דרך הנרתיק או הרקטום, כי זו הדרך היעילה והמדויקת ביותר להעריך את תפקוד רצפת האגן.
הבדיקה האינטימית לא חייבת להתקיים במפגש הראשון, או בכלל, אך בלעדיה האבחון, ההערכה והמשך הטיפול לא יהיו שלמים.
בתום הבדיקה נחליט יחד על ההמשך. אני אשתדל לתת לך כמה טיפים ואולי אפילו תרגיל או שניים הביתה ומאותו רגע ההחלטה בידיים שלך – כמה יתאים לך להיפגש בהמשך ובאיזו תדירות.

בהמשך אפשר להתאים את תדירות המפגשים לתהליך הריפוי שלך; בדרך כלל נתחיל מפעם בשבוע או שבועיים בשלב הראשון ובהמשך נדלל את המפגשים, עד שנפרד. אני משלבת בקליניקה שלי טיפול במגע, תרגול של נשימות, הרפיות, חיזוק שרירים וקואורדינציה בין כל אלה.
במקביל, אולי נחליט להשתמש במגוון של עזרים שהם חלק מארגז הכלים של הפיזיותרפיסטים:

  • ביופידבק: זהו מכשיר חכם שמאפשר לך להבין איך לשפר את המצב בזמן אמת. המכשיר פועל עם אלקטרודה קטנה שממוקמת באיזור השריר שאנחנו רוצים לטפל בו וכך הוא קורא את הפעילות החשמלית של השריר ומקרין אותה על מסך מול מיטת הטיפול. כך ניתן, בזמן אמת, להעמיק את ההבנה של פעילות שרירי רצפת האגן שאותם אנחנו לא רואים ולא תמיד מרגישים. הביופידבק יצייר על המסך גרף פשוט או אנימציה ידידותית לבחירתך.
  • זרם חשמלי: אולי שמעת על מכשיר TENS שבו אנחנו משתמשים לשיכוך של כאבי גב או כאבים אחרים, הוא יעיל גם בטיפול בעצירות, אבל כאן הזרם יהיה כזה שישפיע על השריר ויעודד אותו לעבוד. התחושה דומה לנמלים או לתיפוף עדין.

בנוסף, אני משולבים בטיפולים אביזרים לעיסוי עצמי או אביזרים לתרגול תחושתי שיכולים לקדם את הטיפול ולשפר את המצב.

יצירת קשר

נגישות

יצירת קשר